Hlavní stránka Výkonný výbor Výkonný výbor Poděkování výkonného výboru a starosty OSH
Poděkování výkonného výboru a starosty OSH

Vážení hasiči,

            začaly prázdniny a s nimi skončila i letošní hlavní soutěžní sezona. Nyní jsou na programu už jen pohárové soutěže a ty by rozhodně neměly být hlavním zaměřením sboru. Považuji za svojí povinnost poděkovat i touto cestou všem sborům a jejich členům, kteří splnili svojí morální povinnost a zúčastnili se své okrskové soutěže.

            Úspěšné kolektivy postupovaly samozřejmě do dalších kol. Z okresního kola požárního sportu to byly ženy z Poniklé, Bozkova, Valteřic a Košťálova. Mezi muži pak Bozkov,Vilémov a Hrubá Skála. Především výsledky Bozkova byly pro mnohé překvapením. Ne však pro ty, kteří sledují výsledky hasičského potěru a dorostu.

            Na krajském kole v Turnově se všem dařilo. Mezi ženami vyhrála Poniklá. Historického úspěchu sboru dosáhly ženy z Bozkova a Košťálova 2. i 4. místo v celkovém pořadí se určitě zapíše do dějin obou sborů. V kategorii mužů skončil za vítězným Vilémovem 2. Bozkov a 4. Hrubá Skála. V běhu na 100 m překážek naše ženy i muži na stupně vítězů nikoho dalšího nepustili.

LiberecLiberec

 

 

             Relativně horší už to bylo na mistrovství republiky. Nesmyslně našlapaný kalendář soutěží byl příčinou, že Vilémov i Bozkov odmítli postup. A tak za kraj jel až třetí v pořadí - muži Karlinky (LB), které doplnili 3 muži z Vilémova. Ženám z Poniklé se na mistrovství dařilo v běžeckých disciplínách. Následoval požární útok. Ten ale rozptýlil vidinu medailového úspěchu. I tak je konečné 7. místo skvělým úspěchem tohoto kolektivu. V běhu na 100 m překážek opět naplno zářila Šárka Jiroušová. Svými čtyřmi časy pod 17s nenechala nikoho na pochybách, kdo je královnou hasičské stovky.

             Víc než dobře si na postupových soutěžích vedli mladí hasiči a dorost. V kategorii dorostenek vyhrála s přehledem krajské kolo děvčata z Bozkova. Neztratila se ani děvčata z Jilemnice. Přebornicí kraje v dvojboji jednotlivců se stala Lenka Prchlíková z Jilemnice a Jan Lampa z Bozkova.

            Mezi mladými hasiči nás reprezentovala Poniklá a Jablonec nad Jizerou. Po napínavém souboji zvítězila Poniklá a Jablonec skončil na třetím místě.

             Na mistrovství republiky do Brna odjelo družstvo dívek z Bozkova a MH z Poniklé. Mladí hasiči z Poniklé si vedli více než zdatně a právem získali bronzové medaile. Dorostenky z Bozkova předvedly velmi pěkné výkony a zapsaly se nejen do bozkovských dějin 7. místem v celkovém hodnocení. A to nebylo zdaleka všechno. Lenka Prchlíková a Jan Lampa zřejmě okoukali suverenitu Šárky Jiroušové a obdobným způsobem se stali mistry republiky v dorosteneckém dvojboji.

             Blahopřeji všem k jejich vynikajícím úspěchům a děkuji za vynikající reprezentaci. Děkuji i všem ostatním za účast v postupových soutěžích mládeže a dospělých. Výše jmenované sbory a jednotlivci potvrdili, že všestranná hasičská sportovní úroveň v našem okrese je na vysoké úrovni a prosadit se do její špičky není nic snadného. Je třeba si uvědomit, že z možných 8 titulů mistra republiky mezi jednotlivci (ženy, muži, 6 x dorost) získali 3 reprezentanti našeho okresu a čtvrtý pak Anežka Masná ze sousedního okresu (JN).

             Vážené hasičky, hasiči, hasičská mládeži,

děkuji vám všem za úspěšné zvládnutí první poloviny „hasičského“ roku. Přeji vám klidnou a pohodovou dovolenou a těm mladším zase akční prázdniny plné krásných, nezapomenutelných zážitků.

             Jménem Výkonného výboru OSH Semily          Miloslav Miksánek, starosta

 

 

Nejbližší hasičská akce:

Žádné události k zobrazení
© 2005 - 2024 OSH ČMS Semily